SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR LEZZET

FATMA-YAYLA-07

Cipsler, çok sağlıklı olmadığı gerçeğini bilmemize rağmen tüketmekten vazgeçemediğimiz bir lezzet. Gerçekten tüketmekten vazgeçemediğimiz cipsler artık sağlıklı. Elimizi raflara uzatırken artık düşünmeyeceğiz.

Pulp Pantry, mutfakta havuç suyunu sıkıp geride kalan posayı atık olarak çöpe gitmesini istememekle başlayan bir gıda girişim yolculuğu. Daha besleyici ve sürdürülebilir gıda ürün seçenekleri sunan bir gıda girişimi. Birkaç meyve suyu imalathanesiyle iletişime geçilir, atıkları değerlendirmek için bir sistem ve kaynağa sahip olmadığı gerçeğiyle yüzleşilir. Ve bu soruna bir çözüm yaratmak için adım atılır. İnsanlığı daha sağlıklı beslemek… Ve bugün Pulp Pantry, taze meyve ve sebzelerde gözden kaçan değerli kaynakları daha sağlıklı, lifli, lezzetli ve sürdürülebilir hale getirir.


Yeni bir sürdürülebilir beslenme dalgasında yer alma hedefi olan ve bu hedefi başarıyla gerçekleştiren bir gıda girişimi. Tahılsız, glutensiz, vegan, lezzetli, organik.

Pulp Pantry, her yıl yetiştirdiğimiz yiyeceklerin %40’ı çöplüklere gittiğini ve bunun yıllık 133 milyar liralık gıda israfı anlamına geldiğini ayrıca soğuk pres meyve suyundan elde edilen posa, bütün sebze lifinin %95’ini içerdiğinin altını çizerek bu yolda devam ediyor. Ve atıkları en aza indirmek için ürünlerini mümkün olan en küçük, en ince ambalajlarda paketlemek için de büyük çaba harcıyor.

Özellikle bu günlerde geldiğimiz noktada sağlıklı beslenmenin öneminin artmasıyla geride fazlaca meyve ve sebze atıkları bırakıyoruz. Basit bir şekilde durup önümüzdekileri sorguladığımızda ve pratik çözümlerle ortaya çıkarabileceğimiz, geri dönüşümlü gıda girişimlerine bir örnek.

Raflarda her geçen gün sağlıklı olduğunu düşünmediğimiz gıda ürünlerinin bir o kadar artmasıyla yarışan bir tarafta sağlıklı gıda girişimlerinin de artması.. Görmek istediğimiz gıda girişim manzaraları…

Exit mobile version