1. Ana Sayfa
  2. Köşe Yazıları
  3. GIDA KULUÇKA MERKEZİ: MAİDE MUTFAK

GIDA KULUÇKA MERKEZİ: MAİDE MUTFAK

fatma-yayla-yazar-059

Türkiye’nin ilk ve tek gıda kuluçka merkezi olarak faaliyet gösteren mutfak. 2018’den beri faaliyet gösteren bir gıda imalathanesi. Gıda alanında girişimcilerin iş geliştirmesine, yönetmesine ve büyütmesine destek olan ve özellikle paketli sağlıklı gıdalar konusunda uzman bir mutfak. İstanbul/Mecidiyeköy’de bulunan bu merkez profesyonel bir mutfak, hammadde tedarik zinciri, depolama alanı ve paketlemeye dair gıdanın baştan sona serüveni için bizlere çeşitli imkanlar sunmaktadır. Muhasebe, grafik tasarım, pazarlama, reklam ve uzman şeflerle gıda girişim yolculuğunda sizlere tam destek sağlamakta.

İlk olarak Kök Projekt ile başlayan bu yolculuk harika bir mutfağa dönüştü. Maide mutfağın en temel amacı, farklı konulardaki bilgilerini yemek endüstrisindeki deneyimleriyle birleştirip lezzetli yemekler ortaya çıkarırken aynı zamanda sosyal sorunların bir kısmına da çözüm üretebilmek. Benimsedikleri en önemli konular kadın istihdamı, ekonomik büyüme ve çevre bilinci.


Maide Mutfak Girişimcileri:

Ekip, Eat It Fermented, Marsel, Munchey, Slim⁺, GranO’therapy, Fropie, Malty, Crumb, Assosta ve Fro.

Fropie: Türkiye’de ilk ve tek glutensiz probiyotik granola.

Eat It Fermented: İlaçsız tarımla toplanan sebze ve meyveleri, kaya tuzu vedoğal kaynak suyu ile birleştirip fermente ürünler elde ediyor. Koruyucu ve katkı maddesi içermeyen ürünler üretiyor.

Slim⁺: Tamamen doğal, bitkisel ve besin değeri yüksek gıdaları bizlerle buluşturuyor.

Munchey: Katkı maddesi, koruyucu, yapar aroma ve rafine şeker içermeyen gerçek besinlerden elde edilen atıştırmalıklar.

Malty: Doğal, vegan ve besleyici yeni nesil atıştırmalıklar.

Ekip: 50 kadından oluşan bir grup. Yenilikçi, sağlıklı, sürdürülebilir ve uygun fiyatlı gıda sağlayan bir grup.

Yorum Yap

Yorum Yap