1. Ana Sayfa
  2. Köşe Yazıları
  3. Bir Sosyal Girişimcilik Projesi “girisimedestek.com” Hikayesi

Bir Sosyal Girişimcilik Projesi “girisimedestek.com” Hikayesi

sosyal-girisimcilik-projesi-girisimedestek-1

Günümüzde birçok platformda girişimcilerin, yatırımcıların ve sadece bir girişim fikri olan girişimci adayının bile en çok yakındığı konudur girişimine finansal kaynak bulmak. Bırakın girişimini destekleyecek bir yatırımcıya ulaşmayı, henüz birçoğumuz girişim ve yatırımlara özel en güncel destek ve teşvikleri nereden öğreneceğimizi bile bilemez haldeyiz. Her sektöre her girişim türüne özel kamu ya da özel kurum ya da kuruluşlar tarafından nerdeyse her gün yeni birçok finansal destek ya da yatırım teşviği duyurusu yapılsa da, pek çoğumuzun bu desteklerden ne yazık ki haberi bile olmuyor. Biz öğrenemeden desteklerin süresi doluyor ve biz bu fırsatları tek tek göz göre göre kaçırıyoruz.

Bırakın girişimcilik faaliyetleri gerçekleştiren bir merkez yönetimini ya da girişimcilik alanında çalışmalar yapmayı, daha ilk ticarete atıldığım günden itibaren dertlendiğim konuydu bu anlattığım durum. İşte tam da bu sebeple imdadınıza yetişir belki diyerek; olabildiğince derdinize derman olmak niyetiyle ve bilgi öğrenmenin tek başına önemli olmadığı bilmenin ve öğrenmenin bireylere bilgi paylaşımı gibi bir sorumlulukta yüklediği bilinciyle ücretsiz paylaşımlarıma ulaşabileceğiniz bu siteyi kurmaya niyetlendim. Bu niyetle tek başıma yetersiz kalırdım elbet. Ama imdadıma İnovasyon Ajans Yöneticisi Kıymetli Burak Güngör yetişti ve büyük bir özveri ile bir fikri bugünlere taşımama gecesini gündüzüne katarak tam da birilerinin sorununa merhem olabilmek niyetiyle tamamen gönüllü olarak destek oldu.


Artık hepinizin herhangi bir girişim türü ya da sektörel yatırımla ilgili Türkiye’de ne gibi destek ve teşvikler var en güncel haliyle öğrenebileceğiniz bir site var. Her ayrıntıyı destek veren sitelere yönlendirme pratikliğini de sağlayan bir site üstelik. “girisimedestek.com” da işinize en çok yarayacak şey hangi alanda destek almak istiyorsanız o alanla ilgili başlıktan doğrudan tüm bilgilere ulaşabilme kolaylığı. Hem zamandan tasarruf ederken, hem gereksiz bilgiler içinde boğulmayacaksınız. Dahası haftalık girişimciliğin her alanında kaleme aldığım yazılarımı da paylaşacağım sizlerle. Türkiye ekosisteminde kamu ve özel sektör başta olmak üzere çeşitli finansal kaynak sağlayıcılarının sizlere önerdiği fırsatları hızlıca keşfedebilmenizi amaçladığımız “girisimedestek.com” ‘dan girişimci ve yatırımcılara ciddi destekler sunan kalkınma ajansları hakkında detaylı bilgilere de ulaşabileceksiniz. Bunun yanında Avrupa Birliği AB Projeleri ve BAP Projeleri hakkında bilgiler ve hayata geçirilmiş proje örneklerine de ulaşabileceksiniz. Bu kadarı da yeter dediğinizi duyar gibiyim fakat gönüllü yapılınca gerçekten yetmiyor. Size fayda sağlamak niyetiyle çıktığım bu yolda, faydalı olur düşüncesiyle bir de Start-up etkinlik duyurularını sık sık güncellemelerle paylaştığımız bir başlıkta açtık sizler için. Eminim bu söylediklerimde yetmeyecek ilerleyen günlerde ve size katkı sağlayabileceğini düşündüğümüz girişimcilik ve yatırımlarla ilgili her türlü bilgi paylaşımını ekleyebileceğimiz yeni başlıklar da açacağız.

Biz bu siteyi kurarken herhangi bir maddi beklenti içine girmedik ve hatta olur da düzenli bakamaz dalgınlık eder işe yarar güncel bilgileri kaçırırsınız diye, haftalık bilgi güncellemelerini öğrenebileceğiniz bir de Bülten yayınlamaya da karar verdik. Tabi tek yapmanız gereken Bültenimiz için iletişim bilgilerinizle kayıt olmak. Gerisini bize bırakın biz sizin için ödevimizi yapar; en güncel bilgileri araştırır öğrenir sizleri mail aracılığıyla haberdar ederiz. Nede olsa bu işe gönül koyduk; gönlümüzü koyduk. Şimdilik kalın sağlıcakla; daha çok görüşeceğiz.

Duygu

Yorum Yap

Yorum Yap