1. Ana Sayfa
  2. Melek Yatırımcılar
  3. Türkiye’nin En Güçlü 7 Melek Yatırımcısı

Türkiye’nin En Güçlü 7 Melek Yatırımcısı

businessman-dreamily-looks-window-office_1163-5404

1. Hasan Aslanoba :

Türkiye’nin en güçlü melek yatırımcıları arasında başı çeken Hasan Aslanoba, aile şirketi olan Erikli Su’da başladığı iş hayatına Aslanoba Gıda’da yeni başarılar eklemeye devam ediyor. İnternet odaklı girişimlere en çok destek olan yatırımcılardan biri olarak dikkat çeken Aslanoba Bitaksi, İncir, Alwaysfashion, Buldumbuldum ve Modacruz gibi girişimlere destek sağlıyor.

2. Sina Afra :

Daha önce Markafoni kurucu ortağı ve CEO’su olarak görev yapan Sina Afra, dijital girişimlere yaptığı yatırımlarla dikkat çeken isimlerden. Başta Türkiye olmak üzere Almanya, İsviçre, Hollanda gibi ülkelerde de yatırımları bulunan Afra yeni kurmuş olduğu Evtiko’nun CEO’su olarak iş hayatına devam ediyor. Lidyana, Sadeceon, Atölye15 gibi yatırımları olan Afra aynı zamanda Türkiye Girişimcilik Vakfı’nın da Yönetim Kurulu Başkanı.


3. Nevzat Aydın :

Yemeksepeti’nin CEO’su olan Nevzat Aydın önemli melek yatırımcılar arasında dikkat çekiyor. Aydın gelecek vadeden girişimlere yatırım yapmaktan çekinmiyor. Lidyana, Buldumbuldum, Modacruz, Uplifers, Vispera ve Pilates Akademi bunardan bazıları olarak sayılabilir.

4. Yüksel Dibekoğlu :

Girişim sermayesi şirketi iLab Ventures’un kurucusu olan Yüksel Dibekoğlu, uzun zaman yatırım bankacılığı yapmış bir isim. iLab Ventures ile yeni girişimlere ve hayallere destek olan Dibekoğlu, Dijimecmua, Neredekal.com ve Unnado.com gibi yatırımları ile biliniyor.

5. Burak Büyükdemir :

E-tohum’un kurucusu olan Burak Büyükdemir Türk girişimlerine destek veren başlıca isimlerden biri. Girişimcilik alanının ülkemizde gelişmesine verdiği katkılarla tanınan Büyükdemir’in bazı yatırımları arasında Evidea.com ve PembePanjur.com yer alıyor.

6. Emre Kurttepeli :

Mynet’in kurucusu ve CEO’su olan Emre Kurttepeli, aynı zamanda girişimcilik alanına önemli katkılar sağlayan Galata İş Melekleri’nin de Başkanı. Kurttepeli’nin bazı yatırımları ise Evidea.com, Sporcum.com, Mobilecraft ve Hazinem.com olarak dikkat çekiyor.

7. Ersan Özer :

Uzman TV’nin kurucusu olan Ersan Özer, aynı zamanda İtiraf.com ve Siberalem.com gibi sitelerin de kurucudur. Özer’in bilinen yatırımları arasında Cimri.com, Timsah.com ve PembePanjur.com gibi girişimler yer alıyor.